banner isbank

Çanakkale Şehitlerini Saygıyla Anıyoruz

canakkale19         Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Ali İpek Anma'da Şampiyon Yankı Taşpınar

yanki FM Ali İpek anısına düzenlenen Ali İpek 7. Anma Satranç Turnuvasında sporcumuz Yankı Taşpınar birinci olldu. 

Sporcumuzu, ailesini ve antrenörlerini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Turnuva Sayfası

ali-ipek

WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu 13. Kez Şampiyon

btl-cmr Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş. sponsorluğunda Antalya’da düzenlenen 2019 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası bugün tamamladı. 9 turluk zorlu maratonun ardından WGM Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu 13. kez şampiyonluğunu ilan etti. Haberin devamı için tıklayınız

GM Vahap Şanal’a “Yılın Sporcusu” Ödülü

vahap23 Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen TSYD Ege'de Yılın Spor Ödülleri sahiplerini buldu. 

Uluslararası arenada başarı elde etmiş sporcular için düzenlenen organizasyonda GM Vahap Şanal, “Yılın Sporcusu” ödülüne layık görüldü.

Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen ödül töreninde, Avusturya’da devam eden Graz Açık Satranç Turnuvasında yarışan büyükustamızın ödülünü babası Mehmet Şanal aldı.

Büyükustamızı tebrik ediyor, nice ödüllerin sahibi olmasını diliyoruz.

2019 Takım İl Yarışmaları Duyurusu

il-takim-duyuru Değerli Kulüp Temsilcilerimiz;
Bilindiği üzere devam eden sezonda faaliyet gösterecek bütün kulüplerimizin sezon vize, tescil işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Sezon vize, tescil bedelleri; TSF Harç ve Bedeller Tablosunda her lig için ayrı ayrı yer almaktadır. Vize tescil bedelini yatıran bir kulüp sezon içerisinde katılma hakkı bulunan bütün faaliyetlere katılabilir.

Örneğin;
Sezon vizesini yaptırmış bir kulüp, hem Kulüpler Şampiyonası İl-Yöre Yarışmalarına hem de Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları İl Yarışmalarına katılabilmektedirler.

Kulüplerimizin vize, tescil bedellerinin yatırılması ve takibi konusunda bu sezon farklı bir uygulamaya geçilecektir. Kulüplerimiz tıpkı sporcularımız gibi ( lisans.tsf.org.tr ) Lisans Bilgi Sistemimizden kendi kulübünü seçip kredi kartı ile on-line ödeme gerçekleştirebileceklerdir.

Vize bedelini on-line ödeyen kulüplerimiz sistemde vizeli görünecek ve Çevrimiçi Ana Liste Bildirimini yapabileceklerdir.

Kulüp vize, tescil bedelini ödemeyen kulüplerimiz sistemde vizesiz görüneceğinden Çevrimiçi Ana Liste Bildirimi girişi yapamayacaklardır.

 On-line Kulüp Vize Sistemi aktif olana kadar Banka yolu ile vize bedelini yatırmış kulüplerimiz var ise dekontu  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine ulaştırması halinde Kulüp Vizesi, Lisans Sorumlumuz tarafından güncellenecektir.

Kulüplerimizin vize, tescil işlemlerini açılacak olan on-line sistem üzerinden, 26.02.2018 (saat 17:00) Kulüplerin başvurularının GHS İl Müdürlüklerine yapılması (son tarih-saat), işlemine kadar yaptırmaları gerekmektedir.

Sezon vizesini yaptırmış Kulüplerimiz, Kulüpler Şampiyonası İl-Yöre Yarışmalarına katılacak ise ayrıca herhangi bir katılım bedeli ödemeyeceklerdir.

Fakat,
Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları İl Yarışmalarına katılım sağlayacak kulüplerimiz, vize bedelinden hariç ayrıca yönergemizin 7.2 maddesinde yer alan katkı payını, İş Bankası İBAN: TR12 0006 4000 0014 2006 2992 43 numaralı turnuva hesabına takım ve yarışma adı açıklaması ile yatırmalıdır. Bu katkı payı kulübün katılım sağlayacağı kategoriden bağımsız olarak her kulüp için bir kez yatırılmalıdır. Kulüp vizesini yaptırmış ve katkı payını yatırmış olan bir kulüp dilediği sayıda kategoriye katılım sağlayabilir.

Bahsi geçen faaliyetlerimiz ve liglerimiz hakkında bütün süreçleri (duyuru, bilgilendirme vs.) yarışma sayfalarından takip edebilir bilgi almak için ise yarışma sayfalarında iletişim bilgileri yer alan Federasyon Sorumluları ile iletişime geçebilirsiniz.

http://tky.tsf.org.tr/
http://kulupler.tsf.org.tr/
http://ikincilig.tsf.org.tr/
http://birincilig.tsf.org.tr/
http://superlig.tsf.org.tr/

Satrançta Kupa Coşkusu Tamamlandı

TURKIYE-KPS-FNAL 2019 Türkiye Kupası sona erdi. 11 tur süren zorlu maraton sonunda 2019 Türkiye Kupası'nda birinci IM Cem Kaan GÖKERKAN, ikinci IM Ege KÖKSAL, üçüncü ise IM Ufuk Sezen ARAT oldu.

IM Ufuk Sezen ARAT, IM Mert YILMAZYERLİ ve Doruk KARAOĞLAN'ın puanlarıyla Türkiye Kupası iller sıralamasında ilimiz ikinci oldu. 
 Tüm sporcularımızı, antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.        Turnuva Sayfası

Türkiye’nin Şampiyonları Belli Oldu

xah 8012 Satrançta Türkiye'nin şampiyonları belli oldu. 

Şampiyonayı birinci olarak tamamlayan sporcularımız
Arda ÇAMLAR (10 Yaş Genel), (CM) Bora ÇİLEK (15 Yaş Genel) 
Şampiyonayı ikinci olarak tamamlayan sporcularımız
Ela BURSALI (10 Yaş Kızlar), (WCM) Gülcan Sena KAYIŞ (12 Yaş Kızlar), Ege DANACI (14 Yaş Genel), Doruk KARAOĞLAN (15 Yaş Genel) 
Şampiyonayı üçüncü olarak tamamlayan sporcularımız
Zeynep ACAR (9 Yaş Kızlar), Yankı TAŞPINAR (12 Yaş Genel), Hatice Aslı MUŞTU (12 Yaş Kızlar), (WCM) Defne SADE (16 Yaş Kızlar) 

 Tüm sporcularımızı, ailelerini ve antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Milli Takım Havuz Listesi Küçükler Yıldızlar
Türkiye Küçükler Şampiyonası Turnuva Sayfası 
Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Turnuva Sayfası
Fotoğraflar

Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar'da Kayıtlar Uzatıldı

2019 kayit-uzatildi Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları kayıtları 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00’ye kadar uzatılmıştır.

Satranç ailemizin bilgilerine sunarız.
Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası
Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası
Türkiye Emektarlar Satranç Şampiyonası