banner isbank

Küçük ve Yıldız Takımlar’da Şampiyonlar Apaydın Satranç ve Yamanlar Eğitim Kurumları

Küçükler'de 45, Yıldızlar'da ise 32 takımın kıyasıya mücadelesine sahne olan 2016 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Takım Turnuvaları, 22 Mayıs 2016 tarihinde Antalya-Manavgat Starlight Resort Otel'de gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Toplam 388 sporcunun takımlarını zirveye taşımak için 8 tur boyunca yarıştığı turnuvalarda şampiyonlar İzmirli takımlarımız Apaydın Satranç ve Yamanlar Eğitim Kurumları oldu. Küçükler Takım Turnuvası birincisi Apaydın Satranç, 7 kazanç ve bir beraberlikle elde ettiği 15 masa puanı; Yıldızlar Takım Turnuvası birincisi Yamanlar Eğitim Kurumları ise 8'de 8 yaparak elde ettiği 16 masa puanı ile nağmalup şampiyonluğa uzandılar. Küçükler Takım Turnuvasında ikinci Şirinler A Takımı, üçüncü Deha Satranç Takımı; Yıldızlar Takım Turnuvasında ise ikinci Rota Spor Kulübü Yıldızlar Takımı, üçüncü ise Bahçeşehir Yıldızları oldu.

Kaynak: TSF



Türkiye Küçükler Takım Turnuvası Şampiyonu Apaydın Satranç  





Türkiye Küçükler Takım Turnuvası Üçüncüsü Deha Satranç Takımı 





Türkiye Yıldızlar Takım Turnuvası Şampiyonu Yamanlar Eğitim Kurumları



 

Türkiye Yıldızlar Takım Turnuvası İkincisi Rota Spor Kulübü Yıldızlar Takımı 

TÜRKİYE ÜNİVERSİTELER SATRANÇ ŞAMPİYONASI’NDA EGE RÜZGARI ESTİ!!

39

25-30 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya Kemer’de gerçekleştirilen Türkiye Üniversiteler Satranç Şampiyonası’nda Ege rüzgarı esti. 81 Üniversitenin katıldığı Erkekler Kategorisinde Celal Bayar Üniversitesi Türkiye Birincisi, Yaşar Üniversitesi Türkiye Üçüncüsü; 52 Üniversitenin katıldığı Kadınlar Kategorisinde Ege Üniversitesi Türkiye İkincisi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Türkiye Üçüncüsü oldular.  Üniversitelerimizi ve Sporcularımızı kutluyoruz.

DSC 0427DSC 0438DSC 0442

TÜSŞ Kadınlar Takım Sıralaması

1

KOÇ ÜNİVERSİTESİ

14

1

CEMHAN KARDELEN

7

2

ÖZTÜRK HİLAL

7

2

EGE ÜNİVERSİTESİ

14

1

KAYA EMEL



2

ŞAN GÖNÜLDEN SEDA



3

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ

13

1

GÜLAY AYÇA NURİYE



2

BAYRAK BERİL



4

MARMARA ÜNİVERSİTESİ

13

1

YILMAZ ŞEYMA

7

2

BOZDEMİR ESRA

6

 

TÜSŞ Erkekler Takım Sıralaması

1

CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ

15½

1

YILMAZYERLİ MERT



2

ÇOBAN METE SADIK

7

2

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

15

1

BURCU ÇAĞATAY

8

2

KITIR AHMET

7

3

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

14

1

YURTSEVEN MELİH

7

2

EMİROĞLU CANKUT

7

4

MERSİN ÜNİVERSİTESİ

14

1

ÖZDÖVER MUSTAFA BERKAY

7

2

ERERDEM GANİ EREN

7

Cem Kaan Gökerkan’dan İlk IM Normu



Makedonya'nın başkenti Üsküp'te gerçekleştirilen 2016 Karpos Açık Satranç Turnuvası'nda mücadele eden sporcumuz Cem Kaan Gökerkan'ın güzel haberlerini almaya devam ediyoruz.

Turnuvanın 2. turunda Hırvat Büyükusta Ante Brkic'e (2598) karşı galibiyet elde ederek 2332.6 canlı Elo ile FM unvanını kazanan Cem Kaan Gökerkan, son tur karşılaşmaları devam eden turnuvada gösterdiği başarılı performansı sonucunda ilk IM normunu da almaya hak kazandı.

Sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

2015 - 2016 Okullararası Türkiye Birinciliği Grup Yarışmaları Fethiye/MUĞLA Grubunda İzmirli Genç Sporcuların Büyük Başarısı

okul-sporlar-mugla

31 Mart - 3 Nisan tarihlerinde Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen turnuva; Gençler-Erkek, Gençler-Kız, Yıldızlar-Erkek, Yıldızlar-Kız, Küçükler-Erkek, Küçükler-Kız olarak altı ayrı grupta oynandı. İlimizden 43 sporcu Türkiye Finallerine katılma hakkı elde etmek için mücadele etti.
Erkekler grubunda 20 sporcu, Kızlar grubunda 10 sporcunun final grubunda yarışma hakkı elde edeceği turnuvada, 21 sporcumuz final grubuna doğrudan katılma hakkı elde etti.
Final Grubuna katılmayı hak eden sporcularımız;
Gençler Erkek:
  • 3 COŞKUN ARDA 1805 5,0
  • 9 DEĞİRMENCİ YAĞIZ 1944 5,0
  • 10 KARAOĞLAN KIVANÇ 2068 4,5
  • 14 KÖMÜRCÜ BİLAL CAN 1731 4,5
Gençler Kız:
  • 2 ÖNCÜ TUĞÇE 1653 5,5
  • 7 EYTEMİŞ GÜLSÜM 1588 4,5
  • 10 ALPASLAN FATMA GÜNEŞ 1566 4,5
Eş puan;
  • 11 KOÇ BERFİN 1445 4,5
Yıldızlar Erkek:
  • 1 GÜNDÜZ UMUT ERDEM 2053 7,0
  • 15 İNAÇ GÖKDENİZ TUR 1649 4,0
  • 8 KAVUKCU MUSTAFA 1729 4,0
  • 19 ARIK DOĞAN CAN 1408 4,0
Eş puan;
  • 27 ÇELİK ZAFER 1290 4,0
Yıldızlar Kız:
  • 1 YORĞUN YARENNAZ 1754 5,5 2
  • 2 GÖNÜLTAŞ BAKRİYA ANASTASİYA 1422 5,5
  • 3 ÇELİK AKARSU BENGİ 1672 5,0
  • 9 4 KÖMÜRCÜ ALEYNA 1545 İ 4,5
Küçükler Erkek:
  • 1 1 KARAOĞLAN DORUK 1888 6,0
  • 4 3 EKE SALİH 1845 5,0
  • 5 6 BİÇER ATAKAN MERT 1721 5,0
  • 10 23 KAYGUSUZ NEVZAT 1498 4,5
  • 11 5 SELVİ KAAN 1743 4,5
  • 17 29 PEKGÜZEL SALİH 1444 4,5
Sporcularımıza destek olan kafile antrenörlerimize de teşekkür ederiz.
  • Atilla Alpaslan
  • Betül Çalık
  • Ersan Molla
  • Ahmet Efekan ALAZ

2016 Arzum Türkiye Kadınlar İkincisi WGM Betül Cemre Yıldız



Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş. sponsorluğunda Çeşme'de düzenlenen 2016 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası bugün tamamladı. Şampiyonanın son tur müsabakalarının ardından IM Ekaterina Atalık şampiyonluğa uzanırken, WGM Betül Cemre Yıldız ikinci, WIM Khayala Isgandarova ise üçüncü oldu.

Sporcumuz WGM Betül Cemre Yıldız'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.